Dizel motorlar, kullandığı teknoloji ve içinde bulunan parçaların karmaşıklığı ile dikkat çeken motor tipleridir. Bu motor tipinin yakıt sistemleri içerisindeki en önemli parçalarından bir tanesi, Enjeksiyon sistemleridir. Motorun büyüklüğü, kullanım amacı gibi faktörlere göre değişen enjeksiyon sistemleri bu motor tipinde kullanılmaktadır. Bu enjeksiyon çeşitlerinden bir tanesi de unit enjektion sistemleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sistemlerin her türlü bakım ve servis işlemlerini sizlere firmamız sunmaktadır.

 Unit Enjeksiyon Sistemlerinin Çalışma Prensipleri

Bu enjektör sisteminin en önemli özelliği kendi bünyesinde barındırdığı elektronik kontrol özelliğidir. Bu sistem genel olarak doğrudan dizel enjeksiyonlu motor tipleri için geliştirilmiştir. Bu sistemin ana mantığı tüm pistonlara bir pompa atanmasına dayanmaktadır. Bu sebeple bu sistemin pompası silindir kapağına montajı yapılan ve kompakt yapısı ile dikkat çeken dalgıç pompa özelliği göstermektedir.

Bu tip sistemlerin kullanıldığı dizel motorlar genellikle, büyük hacimli motora sahip binek araçlar ve ticari araçlardır. Ekstra soğutma ve yağlamaya ihtiyaç duymayan bir sistemdir. Sistemin soğutulması ve yağlanması yakıtın kendisi kullanılarak yapılmaktadır. Tüm bu özellikleri ile unit enjeksiyon sistemleri, bakım ve servis işlemlerinde profesyonel bir müdahaleye ihtiyaç duymaktadır. Bu müdahaleyi de firmamız, yılların tecrübe ve yeniliklere açık gelişim vizyonu ile gerçekleştirmektedir.

 Unit Enjeksiyon Sistemlerinde Bakım Ve Servis Hizmetlerinin Önemi

Bu sistemin ilk kullanımı 1998 yıllarına dayanmaktadır. Yeni bir sistem olarak nitelendirebileceğimiz özelliği ile doğru servis işlemlerine maruz kalması daha büyük sorunların ortaya çıkmasını engelleyeceği için elzemdir. Yakıtı çok yüksek bir değer olan 2200 bara kadar püskürterek, yanma odasına en ideal yakıt oranını bırakmaktadır. Bu sebeple tıkanma ve diğer sorunlar ile karşılaşılmaması için doğru ve kaliteli yakıt kullanılmasını, firmamız siz değerli müşterilerine önermektedir.

 Unit Enjektion Sistemlerinin Servis Hizmetlerinde Sağladığı Faydalar

Bu sistemin en özelliği kompakt yapısından ileri gelmektedir. Bu tasarımsal kolaylığı ile hem kolay bir şekilde değiştirilebilmesi hem de kolay bir şekilde tamir edilerek tekrar kullanılabilmesi mümkündür.
Direk motor bloğuna montajı yapıldığı için titreşim oranını en alt seviyeye getirmekte ve daha sessiz ve titreşimsiz bir dizel motor elde edilmektedir. Ayrıca servis hizmetleri için kolay bir işçilik sağlamaktadır.
Emisyon skandallarının arttığı bu dönemde bu sistemlerin en önemli özelliği, daha az yakıt sarfiyatı sağlaması ve dolayısıyla emisyon oranlarının daha düşük seviyede olmasıdır. Böylece çevreye de en az zarar veren enjeksiyon sistemlerinden bir tanesidir.
Tüm bu olumlu özellikleri ile dikkat çeken bu sistemin her türlü bakım, değişim ve diğer servis hizmetleri için firmamız sizlere hizmetlerini uygun fiyat kaliteli ürün ve hizmet anlayışı ile sunmaktadır.